19 hodnocení

Bez frází a bez jůtubu

Příběhy Bez frází pro děti. Osudy výjimečných českých sportovců vyprávěné oblíbeným spisovatelem Dominikem Landsmanem tak, aby jim rozuměli i školáci.

 

Doporučený věk 8 - 12 let. Kniha není věkově omezená. 

Skladem
449 Kč
Kategorie: knihy

 Dan a Čeněk jsou kluci jako každý jiný. Škola je otravuje a pokud je zrovna rodiče nepeskují a nevyhánějí ven, nebo dokonce posílají na tábor, kde není wifina, veškerý volný čas tráví sledováním herních videí, pařením Minecraftu a sněním o kariéře obletovaných youtuberů. Situace, do nichž se dostávají, jim ale připomínají i jiné hrdiny, než jsou ti z displejů a obrazovek. Sportovce, ty divné lidi, co se dobrovolně potí, pořád někde posilují a vůbec nemají YouTube kanál. Čeňkovi o nich vypráví jeho táta. Dan – a čtenáři – se díky tomu dozvídají o osobnostech, které uspěly ve světovém měřítku i jinak, než sezením u počítače.

Bez frází se spojilo s Dominikem Landsmanem, autorem – mimo jiné – Deníčku moderního fotra nebo dětské série s kapitánem Adorablem, a vznikla kniha protkaná landsmanovsky nekorektním humorem, která má ukázat dětem, že je fajn se občas jít proběhnout a kopnout do balonu a že existují i lidi, kteří se proslavili tak, že na sobě v reálném světě makali a šli si za svými sny.

 

Bez frází a bez jůtubu má formát „klasických“ Bez frází knih, 210 stran, a Dan s Čeňkem v ní řeší příběhy Vladimíra Šmicera, Petra Korbela, Terezy Kmochové, Lukáše Radila, Tomáš Egerta, Petra Nováka, Josefa Dresslera, Jana Kareše, Barbory Závadové, Karla Nocara, Silvie Rybářové, Zbyňka Michálka, Radka Brunnera, Michala Navrátila a Tomáše Dvořáka. Předmluvu obstaral spoluzakladatel Bez frází Radim Vrbata.